Aşk Delisi

Oyun Atölyesi’nin 2015 yılından beri sahneye koyduğu Aşk Delisi’ni henüz izlemediyseniz, bu sezon mutlaka bir şans vermelisiniz!

1113
PAYLAŞ

Hemen her oyunu kapalı gişe oynayan Oyun Atölyesi’nde geçen sezon sahnelenen en iddialı eserlerden biri Sam Shepard’ın “Fool For Love” isimli eserinden uyarlanan Aşk Delisi idi.

Kaçmaya çalıştıkça karanlık geçmişlerine gömülen bir kadın ve bir adam, uçsuz bucaksız bir çölün yakınlarında köhne bir motel odasında yeniden bir araya gelmenin savaşını verirken ortaya saçılan sırlar, masumca başlayan bu aşk hikayesinin arkasındaki marazi ve bir o kadar kopması imkansız, güçlü bir bağı ortaya koyuyor.

Köksüzlük, aidiyetsizlik ve güvensizliğin tam ortasında birbirine sığınan May ve Eddie, paramparça çocukluklarından bugüne uzanan o dikenli yolu yeniden başa dönüp yürürken bir karar almaları gerekiyor: Birlikte olmak mı, ayrı olmak mı? Hangisi daha az acı verici?

İngilizce orijinalinden Haluk Bilginer’in çevirdiği Aşk Delisi adlı eseri Muharrem Özcan yönetiyor. Oyunun muhteşem sahne tasarımı Barış Dinçel’e, müzikleri Çağrı Beklen’e ışık tasarımı ise Kemal Yiğitcan’a ait. May rolünde Pınar Çağlar Gençtürk, Eddie rolünde ise Berk Hakman var. Diğer oyuncular ise Beyti Engin ve Avni Yalçın.

Amerikan toplumuna, özellikle de içlerinden geldiği Mormon’lara yönelik acımasız eleştiriler yönelttiği rahatsız edici eserleriyle tanınan Shepard bu eserinde aile bağlarının en dramatik psikodinamikleri üzerinden çekirdek aile travmalarının toplumsal zemine sirayet etme biçimine de vurgu yapıyor.

Aşk Delisi sahnelenme tarihleri:
26 Aralık 2016 Zorlu Performans Sanatları Merkezi
4-5 Ocak 2017 Oyun Atölyesi

PAYLAŞ