Kahvaltı ekürileri

Günün en keyifli ve vazgeçilmez öğünü kahvaltı. Fakat günümüzde pratik olmak şart. Hızlı ama yine de gösterişli kahvaltı sofraları hazırlamaksa çok zor değil. İşte 7 pratik kahvaltı tarifi... Unutmayın, kahvaltılarınız en az iki kişilik olsun!

1511
PAYLAŞ

1Közlenmiş biber ve kavrulmuş dolmalık fıstık

4 adet kapya biberi yıkayıp iyice kuruladıktan sonra yağlı kağıdın üzerine yerleştirin. 200 dereceye ayarlı fırında közleyin, kabuğunu soyun ve servis tabağına aktarın. Üzerine, yağsız olarak tavada hafif karamel rengini alana dek kavurduğunuz dolmalık fıstıkları serpin. Varsa sızma zeytinyağı dökün.

2Göz yumurta ve taze kekik

1 tatlı kaşığı tereyağını tavada eritip yumurtayı içine kırın. İstediğiniz kıvamda pişirin. Biraz ufalanmış beyaz peynir ve taze kekik serpin.

3Beyaz peynir ve kuru kekik

Beyaz peyniri küp küp doğrayın, üzerine sızma zeytinyağını dökün ve kuru kekikle lezzetini tamamlayın.

4Kiraz domates ve nar ekşisi

Kiraz domatesi iyice ısıtılmış tavada kabukları buruşuncaya kadar pişirin. Hemen ocaktan alın ve nar ekşisi serpin. İsterseniz yağsız olarak tavada kavrulmuş dolmalık fıstıkları da ekleyin.

5Süzme yoğurt ve sızma zeytinyağı

İyi kalite süzme yoğurdu servis tabağına dalgalı dalgalı yayın. Dalgaların arasındaki boşluklara sızma zeytinyağı dökün. Kuru reyhan ve pul biber de serpin.

6Mini kapya biberler ve biberiye

Mini kapya biberleri yıkayıp iyice kurulayın. Yağlı kağıdın üzerine dizin. Az zeytinyağı ve taze biberiye serpin. 200 derece fırında 20 dakika közleyin. Hemen fırından alır almaz nar ekşisi dökün.

7Mini taze peynirler ve fesleğen

Mini taze peynirleri servis tabağına yerleştirin. Üzerine sızma zeytinyağı dökün ve taze fesleğen serpin.
PAYLAŞ