Boş kutulara rengarenk çözümler

Boş mısır gevreği kutularınızı çöpe atmak yerine onlarla dergilik yapmanız mümkün. Son dönemde popüler olan desenli kağıt bantlar bu iş için çok ideal. Hazırlamasıysa yaklaşık 30 dakika.

797
PAYLAŞ

Son birkaç yıldır popüler olan desenli kağıt bantlardan, belki bir gün kullanırım diye düşünerek, her gördüğüm yerden çeşit çeşit satın alıyordum. Bir diğer kontrol edemediğim koleksiyonum da dergiler.

Onları daha iyi şartlarda saklayabilmek için bir düzenleyici hazırlamaya karar verdim. İşte biriktirdiğim desenli kağıt bantlar da bu noktada işe yaradı. Desenli kağıt bantlar, mısır gevreği kutularını sadece süslemekle kalmadı, onları çok sağlam birer kutuya dönüştürdü.

Ben, hem şekil olarak daha güzel görünsün hem de daha çok dergi konulabilsin diye iki ayrı mısır gevreği kutusunu kullanarak tek parça haline getirdim.

Öncelikle, dergileri koyabilmek için gerekli boşluğu yaratmak adına, kutuları bir uçtan diğer uca doğru kestim. Ön taraf için 15cm., arka taraf için 28cm. tercih ettim. Siz bu ölçüleri, kutunuzun büyüklüğüne göre değiştirebilirsiniz. Kesim için her ne kadar makaslar da iş görse de, keskin bir bıçak kullanmanızı tavsiye ederim.

Kesme işleminden sonra iki kutuyu, çift taraflı bantla birbirine yapıştırın. Aynı hizada olmalarına dikkat edin. Ardından, kutularınızı bantlarla süslemeye başlayabilirsiniz.

Ben öncelikle kutuların altından başladım. Özellikle alt kısmı için aynı şeridin üzerinden 3-4 kez geçtim. Böylelikle kutular çok daha sağlam oldu.

Kalan kısımlarıysa üzerinden birer defa geçerek bantlamak yeterli. Ama renklerle olabildiğince oynamak istiyorum, diyorsanız tabii ki çok daha fazla bant kullanabilirsiniz.

Bu kutuları hazırlarken işin en önemli noktası, köşeler. Bu noktalarda desenli kağıt bantlarınızı biraz daha uzun bırakarak kesin. Ve tüm kaplama işlemi bitene kadar o şekilde bırakın.

Sonra hepsini aynı zamanda kesin. Ardından buradaki bantlarla kontrast oluşturacak farklı bir bant yapıştırarak tüm köşelere aynı tasarımı yapmış olun.

Malzemeler
• Desenli kağıt bantlar
• Mısır gevreği kutusu
• Bıçak ya da makas
• Çift taraflı bant

PAYLAŞ