x-ist, ‘Horizontal’, 12.05 – 11.06.2016

Decolife takma ismiyle tanınan Brezilyalı sokak sanatçısı Andre Ruiz de Freitas’ın x-ist’teki ikinci kişisel sergisi ‘Horizontal’, üç yıldır üzerinde çalıştığı işlerden oluşuyor.

943
PAYLAŞ

Sanatçının anlatımıyla sergide üzerine çalışılan tema ve hikayesi
Çalışmalarımı, bir sergi açma fikriyle yapmıyorum. Sadece üretmeyi ve yaratıcı olmayı çok seviyorum ve bu yüzden de her gün fazlasıyla resim boyamaya devam ediyorum. x-ist’te açılan ‘Horizontal’ adlı sergimdeki işler de son üç yıldır yaptıklarım arasından seçildi. Farklı ülkelere gidip yeni kültürler keşfetmeyi severim. Sergideki işlerim de bunlardan beslendi. Gezdiğim ülkelerdeki farklı kültürler ve onlarca anı, bu işlerimi oluşturdu. Serginin adı da olan ufka dairlik kavramı, belki de hiçbir zaman ulaşabileceğim bir şey değil. Ya da ulaşabildiğim anda önüme başka ufuklar çıkıyor ve yoluma devam ediyorum.

Sanatçının anlatımıyla malzeme & teknik
Ahşap ya da kanvas üzerine fırçayla akrilik boyama yapıyorum. Bunu da şimdilik ekspresyonist (dışavurumcu) resimler olarak adlandırıyorum.

Biyografi
Decolife ismiyle de tanınan ve aslen Brezilyalı olan 26 yaşındaki sokak sanatçısı André Ruiz de Freitas, Londra’da yaşıyor ve çalışıyor.  Doğum yeri olan Sao Paulo’da iki yıl elektronik üzerine eğitim aldıktan sonra, dünyanın farklı şehirlerine seyahat edip duvar resmi yapmaya ve uluslararası sokak sanatçıları ile tanışmaya başladı. 2010 yılında ilk sergisini Amart Galeri, Tatui-Sao Paulo’da açan sanatçı, bu sergiden sonra yaptığı duvar resimlerini Decolife sokak ismiyle imzalamaya başladı. 2011 yılında “Mapa Cultural Paulista” (Paulista Kültür Haritası) ile çalışan sanatçının x-ist’teki ilk kişisel sergisi “Mind The Gap’’ Kasım 2013’te açıldı. 2015’te “The Real Art of Street Art” (Camdem Town, Londra) projesinde ve “x-tension” (Office 4200, Bursa, 2015) grup sergisinde yer aldı. Sanatçı, Sao Paulo ve Londra gibi dünyanın farklı şehirlerinde sergiler açmış, 2013, 2014 ve 2015 yıllarında Contemporary İstanbul sanat fuarına katılmıştı.

Sergi bilgileri
Sanatçı: Decolife / André Ruiz de Freitas
Sergi ismi: Horizontal
Tarih: 12 Mayıs 2016 – 11 Haziran 2016

Galeri bilgileri
Galeri: x-ist
Web: www.artxist.com
Adres: Abdi İpekçi Cad. Kaşıkçıoğlu Apt. No:42 D:2
Nişantaşı İstanbul
Tel: (+90) 212 291 77 84

PAYLAŞ