Kediseverler için seyahat güzergahları

Hem kedileri hem de seyahat etmeyi seviyorsanız, bu şehirler tam size göre! Kedilerin insan nüfusunu altıya katladığı bir ada, kedi mumyalarını, kedi festivalini ya da kedi kafeleri keşfedebilirsiniz.

1222
PAYLAŞ

Kuching
Malay dilinde Kuching, ‘kedi şehri’ anlamına geliyor. Malezya’nın en temiz kentinin her köşesinde karşınıza bir kedi heykeli çıkıyor. Devasa bir kedi ağzından girilen Kedi Müzesi’nde eski Mısır döneminden kalma mumyalanmış bir kediyi yakından görme şansınız var. Kediler üzerine kurulu dinler ve bu dört ayaklıların tarihi üzerine çalışmalar yürüten araştırma merkezi de kentin simgelerinden biri. Tabii buraya kadar gelmişken dükkanlarda ve seyyar tezgahlarda satılan sayısız kedili objelerden almadan eve dönmek olmaz.kedi-festivali

Ypres
Kediseverler Belçika’nın Ypres kentini Mayıs’ta ziyaret etmeli. Çünkü 1955 yılından bu yana her Mayıs ayının ikinci pazar günü burada kedi festivali düzenleniyor. Şaşaalı festivalde halk kedi, fare, cadı veya Orta Çağ kostümlerine bürünüyor; kent, süvarilerin, orkestraların ve kedi kuklalarının geçit törenine sahne oluyor.

Tokyo
Japonya’nın başkenti, sayısız kedi kafeleri sayesinde ‘kedilerin başkenti’ olarak da biliniyor. Zira, kişi nüfus yoğunluğu nedeniyle genelde evler bir başka canlıyla paylaşılamayacak kadar küçük. Pati severler de kafelerde kedilerle özlem gideriyor. Kedilerin peşine düşüp Japonya’ya gelenlere bir başka önerimiz ise kişi başına tam altı kedinin yaşadığı Aoshima Adası.Aoshima-Adası

Kotor
Karadağ’ın Kotor kenti de gerçek bir kedi cenneti. Hatta UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan şehrin amblemini bile bir kara kedi süslüyor. Oteller, restoranlar, parklar… Kediler her yerde! Tabii kentte bir kedi müzesi bulunuyor. Sadece kedili ürünlerin satıldığı hediye dükkanından alışveriş yaptığınızda ise gelirin bir kısmı kedilerin bakımı için kullanılıyor.

PAYLAŞ