Evcil hayvanla seyahat

Seyahate evcil hayvanınız olmadan gidemiyorsanız, yolculuk öncesi yapmanız gereken pek çok hazırlık var demektir. İşte size bazı ipuçları:

992
PAYLAŞ

Hayvandostu havayolları
Evcil hayvanla seyahat için uçakla bir yere gitmek düşündüğünüzden daha kolay. Ççoğu havayolu şirketi hayvandostudur. Sadece bazı şeyleri önceden ayarlamanız gerek. Örneğin, zaten bir taşıma kutum var, diye düşünmeyin. Çünkü sizden farklı özelliklerde kutular isteyebilirler. Küçük boy hayvanlarınızı uçuş sırasında koltuğunuzun altında götürebilirsiniz ama büyük boy hayvanlar kargo kısmında yolculuk etmek zorunda. Taşıma kutuları da mutlaka katlanmaz olmalı. İçerisinde de yetecek kadar su olması şart.

Otomobille daha kolay
Eğer Evcil hayvanla seyahat yolculuğunuzu tren ya da otobüsle yapacaksanız, üzülerek söylememiz gerekiyor ki, tüm dünyada pek çok şirket hayvan dostlarınızı kabul etmeyecektir. Bu yüzden tercihinizi otomobilden yana kullanmanız gerekebilir. Sadece yola çıkmadan önce veterinerinizle mutlaka görüşün. Çünkü tıpkı insanlarda olduğu gibi, hayvanlar da otomobil yolculuğu sırasında midesinden rahatsızlanabilir. Veterineriniz bu durumlar için almanız gereken ilaçları söyleyecektir. Yol boyunca belli aralıklarla mola verin. Temiz hava alması ya da köpekler için küçük bir banyo iyi gelecektir. Ayrıca yine temiz hava için camı her zaman biraz açık tutun.

Otel seçimi
Tüm dünyada pek çok hayvandostu otel mevcut. Bunları www.petswelcome.com adresinden araştırabilirsiniz. Ancak otelde konaklarken minik dostlarınız için ekstra ücret ödeyeceğinizi unutmayın. Eğer ev kiralamayı düşünüyorsanız, www.pettravel.com ve HomwAway siteleri size detaylı bir şekilde yardımcı olacaktır.

PAYLAŞ