Aracınızı kapıda bekletmeyin, kiraya verin

Kişinin kendi aracını başkalarına kiralamasına imkan sunan Garajyeri, İTÜ Arı Teknokent Teknoloji ve Girişimcilik Zirvesi kapsamındaki BeeTech 2015 Awards’da 'En Büyük Yatırımcı İlgisini Toplayan Start-Up Özel Ödülü'nü aldı.

1071
PAYLAŞ

Kişinin kendi aracını başkasına kiralayabilmesini sağlayan ya da günlük araç kiralamak isteyen kişilerin şirketlerin prosedürleriyle uğraşmadan işini halletmesine yardımcı olan Garajyeri, her geçen gün büyüyor. En son 800.000 dolarlık yatırım alan garajyeri.com, ulusal ve uluslararası yatırımcılardan aldığı önemli destek ve elde ettiği başarıyla İTÜ Arı Teknokent Teknoloji ve Girişimcilik Zirvesi kapsamında düzenlenen BeeTech 2015 Awards’da ‘En Büyük Yatırımcı İlgisini Toplayan Start-Up Özel Ödülü’nü almaya hak kazandı.

Genç girişimciler Arda Aşkın, Güven Özyurt ve Erman Çağıral tarafından Doğa Girişim’in yatırım desteği ile 2015 yılında kurulan Garajyeri, kısa zamanda adını duyurarak Yemeksepeti’nin kurucusu Nevzat Aydın, Hummingbird Ventures, Raiffeisen Investment’tan Gökçe Kabatepe, Lidyana.com’un kurucusu Hakan Baş ve BGCParters’dan Mahmut Dermancıoğlu gibi onlarca yatırımcıdan destek aldı. Markanın bu kadar çabuk gelişmesindeki en büyük sebep, kullanıcılarına büyük kolaylıklar sağlaması. Kişi, yakın çevresindeki, hatta sokağındaki kiralık aracı kiralayabiliyor.

Erman Çağıral, Arda Aşkın, Güven Özyurt
Erman Çağıral, Arda Aşkın, Güven Özyurt

Aracınızı kiraya vermek için:
Eğer aracınızı kiralık vermek istiyorsanız, 10 yaşından genç olan araçların zorunlu trafik sigortasını yaptırmış olması gerek. Bu konuda sıkıntı yoksa, aracınızı sisteme kaydedip TC kimlik numarası, cep telefonu numarası, IBAN numarası, e-posta adresi ve ruhsat bilgisini verdikten sonra son olarak fiyatı belirliyorsunuz. Verdiğiniz bilgiler kontrol edildikten sonra aracınızı istediğiniz kişiye kiralayabilirsiniz. Aracınızı takip etmek isterseniz, Garajyeri’nin sunduğu akıllı araç takip cihazını da kullanabilirsiniz. Aracın güvenliği içinse Doğa Sigorta ve Doğa Koleji, English Time Dil Okulları, Sade Organik gibi markaları bünyesinde bulunduran Doğa Grup desteğiyle özel bir kasko poliçesi geliştirilmiş. Araç, kiralama süresi boyunca 100.000 TL teminatlı özel ihtiyari mali mesuliyet sigortasını da içeren geniş kasko poliçesiyle Doğa Sigorta güvencesi altına alınıyor.

Araç kiralamak için:
Araç kiralamak isteyenlerse ehliyet puanı yeterliliği ve Facebook ile giriş gibi bir takım ek zorunluluklar ile birlikte bilgilerini sisteme girerek platforma üye olabiliyor.

Platformdaki araçların saatlik veya günlük kira fiyatları araç sahipleri tarafından belirleniyor. Araç kiralamak isteyen kullanıcılar, lokasyon ve tarih seçerek arama yapıyor ve gelen sonuçlar içinden, fiyat, model ve mesafe açısından en uygun olan araca istekte bulunuyor. Araç sahibi bu isteği onayladığında, kiracı Garajyeri üzerinden ödeme yapıyor ve gidip anahtarı elden teslim alıyor. Araç iade edilinceye kadar Garajyeri hesabında tutulan kira bedeli, aracın teslimiyle birlikte araç sahibine aktarılıyor.

PAYLAŞ