ITE Turkey Genel Müdürü Burcu Başer

Aslen mimar olan ITE Turkey Genel Müdürü Burcu Başer, uzun yıllardır fuarcılık sektöründe. Fuar alanlarında sabahlamak ya da günde üç toplantı yapmak onun rutinleri arasında.

599
PAYLAŞ

Sabah kaçta uyanırsınız?
Fuarlarda ekip sabahladığı için onlara eşlik ediyorum. Hâl böyle olunca az yoğun olduğum günlerde kendime torpil yapıp 8’de uyanıyorum.

Şirkette ilk yaptığınız iş ne olur?
Kahvemi içerken ekonomi haberlerine ve mimarlık, inşaat sektörüyle ilgili portallara bakıyorum. Toplantım yoksa basın özetlerini inceliyorum.

Günde ne kadar kahve içiyorsunuz?
Öğlen mutlaka bir Türk kahvesi ve sayısız kafeinsiz kahve içiyorum.

Çalışanda kabul etmeyeceğiniz davranışlar nelerdir?
Takım oyuncusu olmaları ve görevlerde sonuçla gelmeleri önemli. Keyfiyen işi aksatmayı ve hedef tutturmamayı mazur göremiyorum. Mesai sırasında iş dışındaki faktörlerle ilgilenip çevresini meşgul veya demotive edenlerle çalışmam.

Raporlarda neye dikkat edersiniz?
Bilgilerin ölçülebilir değerlerle destekleniyor olması önemlidir.

Sizce ideal toplantı süresi ne kadar?
30-45 dakika olmalı.

Sizinle aynı okuldan mezun olanlara pozitif ayrımcılık yapar mısınız?
İTÜ Mimarlık Bölümü mezunuyum. Fuarcılıkta İTÜ veya Mimarlık mezunu kişiler çok karşıma çıkmıyor ama tabii ki sempati duyuyorum.

Şu an okuduğunuz kitap?
‘New Orleans Cinayetleri: Tütün Bataklık ve Jazz’.

En sevdiğiniz restoran?
Mimarlar Odası’nın üst katındaki Ferah Feza. Modalı olarak Koço Balık. Bir de ‘müdavimler duvarında’ yer aldığımız Beyoğlu Merih Meyhanesi.

Nerede tatil yaparsınız?
Ege Kıyısında sade bir evimiz var, arada kaçamak yaparız. Tatil fırsatı bulursam yurtdışında yeni yerler görmeye çalışırım. Gitmeye doyamadığım şehirse Berlin.

PAYLAŞ