Beaufort

835
PAYLAŞ

‘Sınırların Ötesi’ne geçin
Beaufort ‘Sınırların Ötesi’, Belçika sahilinde yer alan bölgesel bir kültür turizmi projesi. Proje üç yılda bir, Belçikalı ve yabancı sanatçılara ait 30 sanat eserini kamusal alana, kıyı şeridindeki doğal yaşam bölgesine taşıyor. Bu yılki sergi yenilikçi bir konsepte sahip. 91 yaşındaki mimar, şehir plancısı ve tasarımcı Yona Friedman’ın önderliğindeki ‘A Dog Republic’ (Bir Köpek Cumhuriyeti) kolektifinin solo sergisi, bir karma sergi ile birleştirildi. Proje, 21 Haziran-21 Eylül tarihleri arasında görülebilecek.

5 Euro’luk katılım projesi
20 ila 25 kişilik bir grupla, piknik programını da içeren üç veya dört saatlik bir tur rezervasyonu yaptırabilir, proje alanını yalnız ya da küçük bir grupla bir rehber eşliğinde gezebilirsiniz. Beaufort ‘Sınırların Ötesi’ konserler, performanslar, film gösterimlerini de içeren bir katılım projesi. Yani, 5 Euro karşılığında üç ay boyunca tüm noktaları ziyaret edebilirsiniz. Katılım kartınızla Zwin Doğa Merkezi ve De Nachtegaal’a da giriş yapabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için http://beaufort2015.be adresini ziyaret edin.

Komşuları da ziyaret edin
Beaufort ‘Sınırların Ötesi’, Belçika sahil şeridi boyunca düzenlenecek eksiksiz bir proje için üç nokta seçti. Bunlardan biri, Hollanda sınırındaki Het Zwin. Bu bölge, habitatında bulunan eşsiz bitki ve hayvan çeşitleriyle tanınıyor. İkinci bölge, Fransız sınırı yakınlarındaki De Nachtegaal. Arazinin doğal bahçesi, en tipik kumul bitkilerine ve yaşam alanlarına ev sahipliği yapıyor. Üçüncü lokasyon ise Uluslararası Ostend-Bruges Havaalanı yakınında, güzel manzaralar sunan bir doğal alan olan Raversyde.

PAYLAŞ