Vizesiz pistler

Yurtdışında kayak yapmak istiyor ama vize almakla uğraşmak istemiyorsanız, bu pistler tam size göre!

1113
PAYLAŞ

1Mavrovo – Makedonya

Kayak tatilinize son dakika karar verecekseniz, vize gerekmeyen Mavrovo size göre. Başkent Üsküp’ten 1,5 saatte karayoluyla gitmek mümkün. 1949’da milli park ilan edilen bölge, zengin flora ve faunasıyla dikkat çekiyor. Kayak için çıkacağınız Bistra Dağı’nın zirvesi 2.160 metre. 1.255 metredeki oteller pistlere çok yakın. En güzeliyse hepsinin göl manzaralı olması. Pistlerin uzunluğuysa 15 kilometreyi buluyor. Gece kayma imkanı da mevcut. (www.kayakmavrovo.com)

2Sochi – Rusya

Henüz geçen yıl şubat ayında kış olimpiyatlarına ev sahipliği yapan Sochi, tüm modernliğiyle öne çıkıyor. Onu cazip kılan bir diğer noktaysa tabii ki vizesiz ve uygun fiyatlarla gidilebilmesi. Sochi’ye bir buçuk saat uzaklıktaki Krasnaya Polyana kasabasında yer alan kayak merkezindeki pistlerse her seviyeye hitap ediyor. 535 ile 2.228 metre düzeylerinde kayak yapmak mümkün. Bölgedeki otellerde geceliği kişibaşı ortalama 250 TL’ye konaklayabilirsiniz.

3Bjelasnica – Bosna Hersek

Bir diğer vizesiz kayak turu imkanı yine çok yakınımızdaki Bosna Hersek’te. Saraybosna’ya çok yakın olan Bjelasnica, ülkenin en yüksek dağı. 2.000 metre. 1984 yılında kış olimpiyatları için inşa edilen modern tesislerinde dokuz kilometrelik pistte kayma imkanı mevcut. Günlük lift kartları 20 Euro, beş günlükler ise 85 Euro’ya veriliyor. Konaklama içinse isterseniz dağdaki, isterseniz de Saraybosna’nın içindeki otelleri tercih edebilirsiniz. (www.ski-sarajevo.com)

PAYLAŞ